Site Overlay

Když Portugalsko, tak Lisabon

Z historie

Lisabon patří k městům která se uměly několikrát postavit na nohy a začít vše budovat znovu. Největší tragédii nezpůsobily armády nepřátelských válečníků, ale příroda.

Město vzkvétalo a díky přístavu a rozvinutému obchodu se peníze do města jen hrnuly. O rozvoji svědčí například výstavba věže v Belému nebo klášter svatého Jeronýma. Portugalsko bylo námořní velmocí stovky let a potom přišel rok 1755 a obrovské zemětřesení, které poškodilo velkou část města. Co nespadlo, to zachvátily obrovské požáry. A v důsledku zemětřesení dorazila vlna tsunami. Pokud si chcete udělat o rozsahu neštěstí představu, vydejte se do „Story centra“, kde se velice autenticky seznámíte s průběhem celé tragické události.

lisbon3

Co ve městě potěší

Všichni milovníci kávy zde budou rádi. Levnou a dobrou kávu najdete všude. Není to žádná instantní hnědá voda, ale poctivá a lahodná káva, za kterou zaplatíte cenu do 20 Kč. Stejně tak budou nadšení milovníci vína. V obchodě zaplatíte za lahev dobrého vína 3 eura. Pro znalce se doporučuje zajít ochutnat kolekci vín, kde si za drobné můžete ochutnat asi 16 druhů vína a pokud vám bude chutnat, samozřejmě si ho lze koupit a odnést.

Nabídka pro mladé

V Lisabonu v poslední době vzniká přesně ve stylu pro mladé lidi mnoho možností k ubytování. Nedávno byla přestavěná budova nádraží Rossio a vznikly zde cenově příznivé ubytovací možnosti pro lidi, kteří nechtějí za ubytování platit extrémní ceny, ale přesto mají rádi pohodlí.

lisbon2

Letecká doprava

Do Lisabonu létají jak české, tak portugalské aerolinie a cena letenek se standardně pohybuje poměrně nízko. Levné letenky praha lisabon https://levneletenky.cz/letenky-do-lisabonu vám nabídnou let trvající asi tři a půl hodiny. Letiště se nachází asi 6 km od metropole.

Výhodná karta

Pokud chodíte rádi po památkách a muzeích, pak si obstarejte Lisabonskou kartu. Stojí 40 eur a můžete s ní navštívit všechny památky UNESCO zdarma a také velkou část muzeí. A samozřejmě slouží jako jízdenka.