Site Overlay

Jak se zbavit celulitidy

Celulitidu způsobuje několik faktorů. Jedná se o nevhodné stravování, nadváhu, špatnou funkci lymfatického systému, hormonální nerovnováha a také genetiku. Rozlišujeme čtyři stupně.
·         I. stupeň- Pokud kůži zmáčknete mezi prsty, objeví se dolíčky. Lymfa i krev v tomto případě proudí bez problémů.
·         II.stupeň- Celulitida je vidět na světle, při stažení svalu, vsedě či ve stoje. Vleže se kůže vyrovná a celulitida není vidět.
·         III. stupeň- Celulitida je vidět ve stoje i vleže.
·         IV. stupeň- Porušení vaziva je nevratné. Kůže je chladná, tuhá a napjatá
 pomerančová kůže
·         Pokud se rozhodnete začít bojovat s celulitidou, je třeba nejprve pozměnit jídelníček. Snažte se vyhýbat tukům a cukrům.
·         Hodně pijte. Vyhněte se slazeným limonádám a šťávám a zařaďte zelené a bylinné čaje nebo vodu s citronem.
·         Důležité je rozproudit lymfu. Osvědčeným způsobem je sprchovat se střídavě teplou a studenou vodou a pokud možno silným proudem vody.
·         Začněte se hýbat. Běhejte, nebo alespoň choďte na procházky. Přidejte posilování hýžďových svalů a nohou.
·         Dobré je kůži masírovat. Ideálním pomocníkem je buď drsnější žínka, nebo třeba kartáč. Můžete si připravit zábal z bílého jogurtu a skořice. Nanesete na stehna a zabalíte potravinářskou fólií. Poté přikryjte dekou. Po chvíli ucítíte, jak se kůže začala prohřívat. Nechte působit hodinu.
·         Použijte anticelulitidní krémy. Společně s masáží jsou velice dobrým pomocníkem. Většinou obsahují kofein, zelený čaj či L-carnitin. Tyto látky pomáhají s rozpouštěním tukových buněk.
černé kalhotky
·         Dalším pomocníkem může být i estetická medicína. V dnešní době je opravdu mnoho možností, jak se celulitidy zbavit nebo ji alespoň zmírnit. Jedná se kupříkladu o lymfodrenáže, které mohou být prováděny ručně nebo pomocí přístrojů, dále o kryolipolýzu, infračervené záření, rázovou vlnu, ultrazvuk či podtlak.