Site Overlay

Zhubnout znamená jen jíst jinak

Přání zbavit se nadbytečných kil bývá častým novoročním předsevzetím, které ovšem také nejčastěji nebývá dodrženo a selhává. Může se totiž zdát, že nejde o nic nemožného a těžkého .
vietnamka s obědem
O hubnutí najdeme mnoho různých článků, bylo o něm vydáno tisíce knih a přitom se zdá, že potkáváme obézních lidí kolem nás stále více. Je to tím, že lidé hledají snadný způsob, jak toho dosáhnout a spoléhají se na různé podpůrné léky. Ty samy o sobě nejsou ničím špatným. Klidně je může každý užívat, pokud ale nenabádají zároveň k držení přísných diet. Ty nemůžou být totiž nikdy úspěšné, neboť jsou založeny vždy na tom, že omezují nebo zcela vylučují některou z důležitých složek potravy.
Nejíst a drasticky omezit jídlo – to není cesta k vysněné štíhlé postavě – je to právě úplně naopak.

Chcete zhubnout? Jezte pořád!
Že to není vůbec logické? Naopak: je to celkem prosté.
Je přece jasné, že bez jídla nemůžeme existovat. Musíme tedy jen upravit způsob, jakým se budeme stravovat. A ten nespočívá v tom, že tělu přestaneme dodávat živiny. Bílkoviny, sacharidy i tuky nutně potřebujeme! Jíst je však nutné často, a to nejlépe 5x až 7x denně. Ale pozor! Pouze malé porce, vyváženě, pravidelně a jen zdravá jídla! Jen tak totiž lze tělo probudit z letargie a zrychlením jeho metabolismu ho donutit ke spalování tuků.
boj se sladkostmi

Zahoďte cukr a vyměňte mouku!
V boji za štíhlou postavou nejvíce zla nepáchají tuky, ale sladkosti a bílé pečivo. Je vyzkoušeno, že už jen tím, že vysadíme v jídle cukr a vyměníme pšeničnou mouku za zdravou špaldovou, žitnou nebo semolu (a je jich mnohem více), půjde naše váha prudce dolů. Když přestaneme jíst sladké, poznáme teprve pravou chuť jídla! Nakonec každá potravina, dokonce i zelenina, obsahují trochu cukru a v obyčejné mouce jsou zase pouze prázdné kalorie, které tělu nic nedávají.