Site Overlay

Vypočítejte si, kolik máte správně vážit

Jak rychle se dá ztloustnout, tak stejně rychle se nedá zhubnout, alespoň většinou ne. Nicméně, pokud se dostanete až do stavu obezity, je vhodné ubrat pár kil.

Vypočítejte si, kolik máte správně vážit

Nadváha není pro většinu jedinců ničím škodlivá, zvláště jedná-li se jen o pár kilo navíc. V případě, že ale vážíte i více než třicet kilogramů navíc, měli byste se nad sebou nejen zamyslet, ale také hned s tímto problémem začít něco dělat, jelikož toto je skutečně velký problém. Obezita, na rozdíl od nadváhy, totiž může ohrozit i váš zdravotní stav, i když není stále brána jako nemoc. Nemoci ovšem může vyvolat, a to často dosti nepěkné. Ty vám pak mohou pocuchat nejen tělo, ale rovněž i duševní stránku.

Motivace

Jediným dnes známým způsobem, jak se této formě potíží vyhnout, je prostě zhubnout. Zní to jednoduše, ale kdo se už někdy pokoušel o to ubrat několik desítek kilo, ten moc dobře ví, jak složité to je. Ze všeho nejdříve je vhodné znát svůj cíl, tedy kolik musíte ubrat. To se dozvíte snadno, a sice pomocí BMI kalkulačky. Stačí znát jen svou váhu, věk a výšku. Podle těchto údajů získáte číslo a popis, jak to s vámi ohledně váhy vypadá a jak byste se měli ideálně zachovat.

V případě, že je vám doporučeno zhubnout, měli byste se touto radou řídit. Nejlepším způsobem, jak ubrat na váze, je začít jíst mnohem racionálněji než dříve. To nutně neznamená méně, ale spíše zdravěji. Zdravou stravu zná každý z nás. Jedná se hlavně o zeleninu, ovoce a luštěniny. Vhodné je si občas dát i nějaké to maso, ovšem ne tučné. Ideální pro dietu jsou masa rybí, respektive drůbeží. Ty jsou nejen všeobecně oblíbená, ale rovněž kaloricky nepříliš vysoká.

Vážení se

Na pohyb se nesmí zapomínat

Snažit se zhubnout a nezakomponovat do svého repertoáru pohybové aktivity, které by vám k tomu mohly dopomoci, by byla velká chyba. Nebaví-li vás běhání ani klasické sporty, můžete to zkusit třeba se skákáním na trampolíně, nebo ježděním na rotopedu. Zní to sice trochu jako nuda, ale když si k tomu pustíte nějaký oblíbený seriál nebo film, bude vám to rychle odsýpat a také vás to bavit.