Site Overlay

Proč si u mnoha přístrojů musíme nejrůznější příslušenství dokupovat?

Pokud si koupíme nějaký přístroj, obvykle k němu dostaneme jen to nejzákladnější vybavení. Takové, se kterým bude moci provádět své nejzákladnější funkce. Pokud však chceme využít jeho plný potenciál, musíme si dokoupit další příslušenství elektrocentraly.cz. A to je něco, z čeho lidé rozhodně radost nemají.

Možná to bude znít zvláštně, avšak toto platí i u věcí, kde bychom to nečekali. Příkladem mohou být domácí elektrárny. Pokud si ji koupíme, dostaneme přístroj, který dokáže vyrábět elektrický proud. Pokud však nad ním chceme mít o něco větší kontrolu, pak musíme dokoupit další věci.

elektrikar2

Mnozí lidé se samozřejmě ptají, proč za částku, kterou zaplatí, a která často není nejmenší, nedostanou kompletní sestavu. Přeci jen, bylo by to mnohem jednodušší pro všechny. To je však pravda pouze na první pohled. Ve skutečnosti existují důvody, proč obchodníci tuto strategii využívají.

Tím prvním a hlavním důvodem je samozřejmě zvýšení zisku. Takhle si nebudete kupovat pouze přístroj, ale koupíte si k němu i další doplňkové vybavení. A to znamená, že zaplatíte více peněz. Tím generujete firmě zisk, což je to, o co jí hlavně jde.

Ovšem ačkoliv se to může zdát zvláštní, není to jediný důvod, proč se příslušenství prodává zvlášť. Faktem totiž je, že někteří lidé různé jeho části nevyužijí. A ti rozhodně nechtějí platit za něco, co by jim pak doma zbytečně leželo. Pro ně je lepší, když si mohou vybrat jen ty části, které skutečně potřebují.

elektrina2

Stačí se vrátit k onomu příkladu domácí elektrostatice. Zde je možné si dokoupit například svodič přepětí, který naši elektrocentrálu ochrání při zásahu bleskem. Případně také jistič pojistek, který přidává další ochranu. Avšak je jasné, že ačkoliv jsou to bezesporu užitečné věci, pro samotný provoz přístroje nejsou nezbytné.

Záleží tedy jen na nás, jakou sestavu si vybereme, a jaké doplňky přikoupíme. Jen je vždy třeba přemýšlet, zda se nám právě ten jeden skutečně bude hodit.