Site Overlay

Technika pro tvoření Vánoční výzdoby

Nastává období tvoření a vymýšlení krásných výzdob, kterými si člověk připomíná, že pomalu nastává zimní čas a co nevidět tu bude čas Vánoční. I když je venku ještě stále krásně, Dušičky už klepou na dveře. Návštěvy našich zesnulých jsou spojeny s obdarováním vzpomínkového věnečku či květináče, který nás nutí alespoň chvíli se zastavit a vzpomenout si na ty, kteří už nemohou být mezi námi. Ať už vyrábíte věnec či květináč, správný postup snad není, ale každý z nás, kdo je alespoň trochu zručný a má rád tvoření, si dokáže doma vyrobit spoustu věcí a výzdoby.

 

Vánoční výzdoba

 

Není tomu jinak ani u Vánoční tvorby věnečků třeba na hlavní vchodové dveře. Já sama mám tuto ozdobu moc ráda, dveře jsou hezky nazdobené různými věnečky či srdíčky. Ráda se tímto i inspiruji a prohlížím si výzdoby. Nemusí nutně být jen na dveřích nebo kolem dveří. Lidé si zdobí okna zevnitř i zvenku, třeba na venkovních parapetech je spousta krásných květináčů s motivem zimy a Vánoc. Okna bývají polepena Vánočními motivy a svítí v nich krásná barevná světýlka.

Základem bývá korpus – koupený podklad či doma vyrobený z proutí a svázaný do kruhu různé velikosti. Na podkladu mohou být živé větvičky, šišky, jmelí ale také se dají pořídit umělé řetězy, bobule, hvězdy a i šišky. Opravdu je z čeho vybírat, ozdob je spousta a dají se libovolně kombinovat.

 

Adventní věnec

 

Tavná pistole je na tohle jeden z nejlepších pomocníků. Větvičky je dobré chytit si vázacím drátkem a následně ozdoby a případně velkou mašličku přilepit tavnou pistolí. Dobré je nezapomenout udělat si z drátku očko, abyste měli za co věneček pověsit na dveře. Práce je to krásná a výsledek určitě bude stát za to. Také si lze zakoupit věnec, který má podklad hotový a je na něm pár ozdob a můžete si ho doma dozdobit dle vlastní fantazie nebo si prostě koupit věnec úplně hotový či dokonce udělaný na zakázku a máte vystaráno.