Site Overlay

Na co se dívat při koupi mobilního telefonu

Čas od času každý z nás potřebuje nový mobilní telefon. Je to především proto, že ty starší modely obvykle nemají takovou výdrž baterie a především nejsou kompatibilní s novými typy signálu a stávají se tedy nepoužitelnými. Zdálo by se, že je to jednoduchá záležitost: přijdete do obchodu, podíváte se, který se vám líbí, a ten si koupíte. Situace ovšem není ani zdaleka tak jednoduchá. Je zde mnoho věcí, se kterými je potřeba počítat a na které si musíme dávat pozor.

 

mobil slouží i k hraní her

 

V první řadě bychom měli vyzvídat, zda je kompatibilní s nejnovějším typem signálu, kterým je dnes 5G. Je totiž velmi pravděpodobné, že se ty ostatní budou postupně rušit, nehledě na to, že se pro ně již nebudou stavět nové vysílače, což znamená, že se jejich pokrytí nezlepší, ba naopak.

 

Zvláště mladší ročníky by měla zajímat také kapacita paměti a také to, zda je možné ji rozšířit, například vložením SD karty. Pokud na něm totiž chcete hrát hry či do něj stahovat velké soubory, budete velkou paměť rozhodně potřebovat.

 

mnozí na mobilu poslouchají hudbu

 

Mnohé z nás pak může zajímat otázka, zda se jedná o přístroj na jednu SIM kartu či na dvě. Někteří lidé totiž dostanou služební mobil, a je pro ně jednodušší mít své pracovní i soukromé číslo v jednom přístroji, ovšem aniž by své osobní musel dávat klientům a naopak.

 

Pak jsou zde samozřejmě také rozměry. Jistě, zdálo by se, že chceme, aby byly co nejmenší, avšak to nemusí být vždy výhoda. Je nutné si uvědomit, že menší velikost znamená i menší písmo. A jistě, to jde zvětšit, avšak díky tomu se změní formátování stránky. Pro starší osoby a osoby se slabším zrakem se tedy doporučuje spíše ten větší. To má také další výhodu – lépe si všimnete, pokud se vám jej někdo pokusí ukrást z tašky.

 

Parametrem, který je potřeba zmínit, je samozřejmě i cena. Je potřeba realisticky zhodnotit své finanční možnosti, stanovit si hranici a té se držet. Tak si neuděláme příliš velkou díru do rozpočtu.