Site Overlay

Které bylinky nám pomohou na prostatu?

Potíží s prostatou může být celá řada. A bohužel, čím je u muže pokročilejší věk, tím více je pravděpodobné, že se u něj některá z těchto obtíží vyskytne. Ovšem nevěšte hlavu, spousta z nich jde vyléčit nebo alespoň zmírnit přírodní cestou. Ukážeme si, které bylinky jsou vhodné pro léčbu potíží s prostatou.

Kopřiva

O tom, že kopřivy jsou zdravé vám jistě říkali už vaše babičky, když po tom, co jste se jimi popálili prohlásili, že alespoň nebudete mít revma. Nejenom na to je ale kopřiva dobrá. I když jí většina lidí nerado vidí kvůli tomu, že se chová jako plevel, ve skutečnosti se jedná o téměř zázračnou bylinku. Je vhodná k užívání při zvětšené prostatě a dalších urologických potížích. Dokáže také povzbudit vaše libido, takže ji mohou vyzkoušet i muži, co mají začínající problémy s erekcí. Kromě toho je skvělá při bolestivé menstruaci nebo silném menstruačním krvácení, takže velké využití má i pro ženy.

kopřivy

Kotvičník

O kotvičníku se říká, že je to bylinka stvořená pro muže. Může být totiž pro ně prospěšná ve spoustě oblastech. Co se prostaty týče, je stejně jako kopřiva výborný při obtížích se zvětšenou prostatou. Pomáhá také zvýšit výdrž při sexuálních výkonech. Dokáže taktéž stimulovat vaše libido a podpořit plodnost. Mimo to je výborný i k snižování krevního tlaku nebo k utlumení kašle. Pomocníkem je i při depresivních a úzkostných stavech.

bylinky

Zlatobýl

Bylinka, kterou můžete nasbírat na loukách, je všemocná bylinka, která pozitivně působí na vaši prostatu. Mimo to působí na všechny problémy, spojené s vylučovacím ústrojím, a to včetně ledvin. Dalšími účinky jsou jeho proti zánětlivost, lepší hojení ran nebo zlepšování stavu kůže při různém podráždění.

Pokud nechcete hledat, sušit a zpracovávat jednotlivé bylinky prostatě prospěšné, můžete si zakoupit výrobek, který obsahuje všechny byliny, které jsou dobré pro vaši zdravou prostatu.

Nezapomeňte ale, že léčba bylinkami nenahrazuje léčbu doktora. Při nelepšení stavu či vážných obtížích neváhejte, a vyhledejte lékaře!