Site Overlay

Podnikatel v začátcích

Ze všeho nejdříve musíte mít záměr, tedy to, v čem jste se rozhodl stát se milionářem. Následně skočíte na úřad a druhý den s kufry do banky pro vydělané peníze. A pohádky je konec. Skutečnost je taková, že i když už záměr máte, bude vás stát hodně nervů jen běhání po úřadech. Na to se prostě připravte a pokud už někam půjdete, vezměte si s sebou bohatou svačinu a pití. Někde i stan.
Fronta na úřadě
Pokud na to nervy nemáte a chcete to snížit o nějakou část, a máte na to peníze, můžete si koupit ready made společnost. Co to je?
To je společnost, která je lidově a polopaticky řečeno již založená. Má již všechny náležitosti, které jsou potřeba a vy ji kupujte skoro hotovou. Čeká jen na to, aby mohla začít vydělávat.
Ale jak ji vybrat? Nu, to se nedá říci jednoznačně. Sami musíte vědět, co umíte, čemu rozumíte nebo v čem jste prostě dobří. Každý člověk vynikne někde jinde. Například umíte-li s videem, střih, titulky a další věci, zkuste video firmu.
Není dobré cpát se tam, kde tomu nerozumíte. Jistě. Můžete se učit, ale také vás může mezitím smést konkurence.
Opět příklad s videem. Máte firmu na střih a profi úpravu filmů ze svatby, ale neumíte to otitulkovat. Začnete se učit, a mezitím si někdo od konkurence všimne, že je o vaši firmu jakýs takýs zájem. Uvědomí si díru na trhu, najme profesionály a během několika týdnů se jeho firma vyšvihne a vy budete tak maximálně paběrkovat. Takže skutečně je lépe dělat něco, kde jste si jisti v kramflecích.
Pekař hněte bochník
Pokud umíte řemeslo, zkuste to v něm. Je jasné, že pokud jste pekař a máte jeden krám zleva a druhý naproti, tak to asi smysl mít nebude. Zde si musíte zjistit zájem, možná byste se uživil, ale je to velmi nejisté. Takže raději zkuste něco, co chybí, ale o čem toho dost víte. Například pekař nemá daleko k pečení. Pár kurzů, a můžete to zkusit jako cukrář.
Možnosti tu jsou, jen je třeba být pracovitý.