Site Overlay

Telefon, aneb pomocník do života

Největším představením mobilních zařízení se stal Samsung se svým „FOLD“ telefonem. Jedná se o zařízení, které můžete jednoduše změnit z mobilního telefonu na tablet. Jedná se o představení nové technologie, o praktickém využití v běžném životě zatím nevíme. Cenovku nasadili na 41 000 korun českých, což rozhodně přeskočilo vlajkové lodě. Bylo představeno, že do oběhu půjde pouze několik set zařízení-čili to nebude řadový prodej tak jako bylo známo například u řady S.
sociální média facebook smartphone
Určitě jste postřehli, že firma Tima Cooka (Apple) představilo 10. září nový Iphone 11. Jedná se o klasické pokračování z jejich řad. Prodává se ve dvou verzích, klasická a „pro“. Klasická je osazena procesorem A13 Bionic, který je podle Applu nejsilnější na trhu. Klasická verze je osazena 6,1“ displejem IPS s rozlišením 1792 x 828 px, kdežto její dražší „PRO“ verze bude mít 5,8“ OLED s rozlišením 2436 x 1125. Poté zde bude ještě přídavek „max“, jak je u Iphone známo. Ten bude osazen displejem 6,5“ Super Retina XDR o rozlišení 2688 x 1242. Tyto přídavky se samozřejmě podepíšou na ceně. Klasická verze Iphone 11 vyjde cca na 21 000,- Kč, Iphone 11 Pro bude o kapku dražší, cca 30 000,- Kč a Iphone 11 Pro Max už vás vyjde na 33 000,- Kč.
Základní Iphone 11 má dva zadní fotoaparáty, 12 MPx (f/1,8) + 12 MPx(F/2,4) a přední 12 Mpx. Obě verze (Pro a Pro Max) mají zadní trojitý fotoaparát s rozlišením 12+12+12 MPx a přední taktéž 12 MPx.
Všechny verze podporují funkce NFC i GPS, dále pak Wi-Fi, Bluetooth 5.0 a ve výbavě najdete 18W nabíječku. Pro bezpečnost zde slouží Face ID. Telefon se vyznačuje odolností vůči vodě a prachu na úrovni IP68. Uživatelské rozhraní poskytne operační systém iOS 13.
zámek na mobilu
Další novinku představil Xiaomi a jejich telefon, který má pouze dvě hrany, jinak je celý osazený dotykovým displejem. Jako Samsung, taktéž uznali, že do prodeje půjde pouze pár modelů, a to pouze jako představení nové technologie. Jejich křivky nás zaujaly a ještě víc, že telefon není a nebude osazen selfie přední kamerou. Proč? Výrobce udává, že tento telefon jednoduše otočíte a vyfotíte se na zadní kameru, která bude ve výřezu v displeji. Nevýhodou je zdlouhavá a náročná výroba a ta se samozřejmě odvíjí na ceně. Nepřekvapí nás chybějící Jack, jak je u Xiaomi už známo. Je to však nádherná ukázka toho, že technologie stále kráčí vpřed.