Site Overlay

Kdo nabízí hypotéky bez registru

Ať už se stěhujete poprvé, nebo to máte za sebou již několikrát, jistě víte, že to rozhodně není nic snadného ani jednoduchého. A to ani úvodní fáze shánění nového bydlení. Všichni víme, že ceny nemovitostí jsou vysoké a jen malé procento lidí je tak bohaté, aby si ji mohlo dovolit koupit.

Ti ostatní mají šanci jen tehdy, pokud jim rodiče na tento účel již od dětství šetřili peníze, ať již do kasičky nebo formou některého z mnoha stavebních spoření. Pokud tomu tak není, a přesto chtějí mít svůj dům či byt, pak jim nezbývá nic jiného, než si vzít některý z mnoha typů hypotéky.

pujcka1

Jedním z dlouhodobě oblíbených jsou hypotéky bez registru. A není divu. Přeci jen je třeba vzít v úvahu, že velké procento populace se v tomto seznamu dlužníků nachází. Samozřejmě často ne svojí vinou a mnohdy jen kvůli tomu, že neví, jak provést výmaz, faktem však je, že tam jsou, což jejich šance na schválení nejen hypotéky, ale jakéhokoliv typu půjčky, značně klesají.

Je to proto, že jsou v tomto případě považováni za potenciálně nespolehlivé klienty, u kterých se předpokládá vyšší pravděpodobnost, že nebudou platit. A to je samozřejmě něco, co žádná společnost, která půjčky poskytuje, nechce. Proto často takového žadatele odmítnou, bez ohledu na to, že má již veškeré své dluhy dávno splaceny.

Hypotéka bez registru tento problém řeší tím, že daný krok zkrátka přeskakuje a žadatele takto neověřuje. Samozřejmě musí stále dokládat svůj příjem i stálé zaměstnání, avšak nejsou prověřováni v seznamu dlužníků.

penize1

Tento fakt ji samozřejmě dělá dostupnější pro mnohem širší část veřejnosti. I proto je tak oblíbená – pro mnoho lidí je to zkrátka jediná možnost, jak získat vlastní bydlení. Jistě, jsou zde háčky, například úroky i poplatky, především ty z prodlení, bývají vyšší. Avšak to není nic v porovnání s tím moci si splnit svůj sen. To je přece to nejdůležitější.