Site Overlay

Vysoce užitečný doplněk auta

Jednou za čas odvést nějaká velká břemena potřebujeme asi všichni. K tomuto účelu se obvykle využívají dodávky, ale jde to i jinak, daleko levněji.

Vysoce užitečný doplněk auta

Naprostá většina obyvatel nejen ČR vlastní klasické sedany, maximálně kombíky. To jsou primárně osobní vozidla, která slouží hlavně k přesunu osob, ale už ne tolik břemen. Samozřejmě, i do menšího auta můžete ledacos nasoukat. Nesmí se ale jednat o nic extra těžkého a už vůbec ne objemného. Třeba takový klavír, a to i menší verzi, do standardního osobního vozidla nenasoukáte ani kdybyste stokrát chtěli. A na zahrádku se rozhodně dát nedá. V takovém případě vám už zbývá buďto půjčit si někde dostatečně velkou dodávku, nebo si pořídit tažný vozík.

Nové tažné zařízení

Ten, na rozdíl od dodávky, si klidně můžete i koupit. Nejedná se o žádnou drahou položku. Navíc se vozík může kdykoliv hodit a vy si alespoň ušetříte čas i nervy sháněním většího auta. Ovšem krom vozíku byste si navíc měli pořídit i správné tažné zařízení Amsa, jinak vozík nebudete mít, jak k autu připevnit.

Vyberte si kvalitu

Vozík jako takový si můžete pořídit klidně i přes inzerát. Je docela jedno, jestli bude trochu oprýskaný, dá se dát docela snadno do pořádku a vy tím alespoň ušetříte nějakou tu stovku nebo dokonce tisícovku. To se ale už nedá říci o tažném zařízení, které byste neměli z druhé ruky kupovat v žádném případě. To totiž musí být ve stoprocentním stavu, jinak vám může vypovědět službu takřka kdykoliv. A pouhým okem nemáte šanci poznat, jestli je tažné zařízení v pořádku nebo má někde poškození, které není vidět. Toto koneckonců nemají šanci zjistit ani profesionálové, tedy bez testů.

Tažné zařízení

Vhodný typ

Důležité je si při koupit zvolit ten správný typ. Žel v tomto odvětví neexistuje jeden nebo dva modely, které sednou do každého auta. Kdepak. Každé vozidlo je vhodné pro určitý typ tažného zařízení, takže pokud koupíte nevhodný model, je vysoce pravděpodobné, že nebudete mít šanci ho vůbec nainstalovat. Z toho důvodu je vhodné koupi konzultovat s někým, kdo se v tom vyzná nebo nakupovat na internetu, kde jsou jednotlivé typy přiřazeny přesně k typům aut.