Site Overlay

Ještě před podpisem smlouvy

Také vás láká vidina vlastního bydlení? V takovém případě asi vaše první korky povedou do banky pro sjednání jednoho z jejich hypotečního úvěrů. Je pravda, že tento druh úvěrového produktu už není tak výhodný, jako tomu bylo ještě před pár lety, jistě nám ale dáte za pravdu, že se stále jedná o jeden z těch nejvýhodnějších. Kam si jít pro peníze? https://www.fahd.cz/kam-si-jit-pro-penize/.

dlaň s klíčem

Pokud se rozhodneme pro závazek v podobě hypotéky, můžeme si vybrat, zda zvolíme banku či nebankovní společnost. Obě dvě možnosti mají své klady a zápory, záleží jen na vašich preferencích. Banky jsou stále coby poskytovatelé úvěrů jedny z nejdůvěryhodnějších, nabízejí výhodnou úrokovou sazbu a žádné skryté poplatky. Ovšem na svoje potencionální klienty mají velmi vysoké nároky, které ne každý může splnit. Špatná platební morálka, malý příjem nebo exekuce…to je jen několik málo příkladů, na základě kterých vám banka s určitostí úvěr neschválí.

nový dům

Oproti tomu nebankovní společnosti mají na potencionální žadatele úplně jiná měřítka. Úvěr často vyřídíte online, takže není potřeba pro jeho sjednání návštěva společnosti. Negativní záznam v registru dlužníků, nepravidelná měsíční mzda či exekuce není pro nebankovní společnosti důvod k zamítnutí úvěru. Ovšem tato benevolentnost je vykoupena vyšší úrokovou sazbou. Hypoteční úvěr od nebankovní společnosti se vyplatí, ale ne každému.

Rodinný rozpočet na uzdě

Pokud jste si až doposud dopřávali, s hypotékou se to s největší pravděpodobností změní. Ať už se vám to líbí nebo ne, měsíční splátky ovlivní váš rodinný rozpočet na několik let. Což pro každého nemusí být zrovna vidina kvalitního žití. Dopředu se tedy spočítejte, kolik jste schopni měsíčně oželit ze svých příjmů na splátku hypotéky z dlouhodobého hlediska. Přitom je ještě potřeba myslet dopředu a vytvářet si finanční rezervu, která bude sloužit jako náplast v případě vaší platební neschopnosti.