Site Overlay

Když miminko nechce usnout

Pokud čekáte první miminko, asi nepřemýšlíte nad tím, co vás čeká za problémy po porodu. Uklidním vás rovnou, spánek dětí se většinou velice rychle srovná a upraví. I když dítko nejspíš nebude spát hned celou noc, nejspíš se brzy vyspíte lépe. Jak miminko uspat?
novorozeně u taťky
1.      Kojení
Pokud kojíte a miminko vám pravidelně usne u prsu, nechte jej spát. Buďte rádi, že miminko bez problému usíná a nemusíte jej uspávat x hodin. Miminko akorát po kojení chvíli opřete o své rameno, aby si mohlo odříhnout a pokládejte ideálně na bok, nebo na záda. Doporučení na polohu spaní se liší, většinou se doporučuje buď na bok, nebo na záda, nikdy ne na bříško.
2.      Rituál
Pokud miminko neusíná u prsu nebo už je větší a má problémy s usínáním, někdy pomůže nastavit pravidelný režim. Většinou se doporučuje před spaním miminko vykoupat, nakojit a poté dát do postýlky spát. Některé děti usnou bez problémů. Některé děti vyžadují přítomnost rodičů, můžete dítku zazpívat, pustit kolotoč nad postýlkou, povídat pohádku…
baculaté mimčo
3.      Uspávací finty
Pokud miminko i přes nastavený režim má problém usnout v postýlce samo, musíte vyzkoušet některé z jiných možností jak miminko uspat. Na každé dítko platí něco jiného.
·         Uspávání v náručí funguje na spoustu dětí. S dítkem můžete sednout na gymnastický míč a pohoupat ho v náručí. Většina dětí na houpání reaguje dobře a během lehkého pohupování usne rychle.
·         Nosítko či šátek jsou skvělí pomocníci, kteří udělají spoustu práce za vás. Na většinu dětí funguje přímo zázračně a začnou usínat velice rychle. Jenom odložit miminko ze šátku tak aby nadále spalo, může být trochu problém.
·         Jízda v kočárku, nebo v autě může být spásou pro ty rodiče, kterým děti usnou pouze za jízdy. Takže jezdit, jezdit, jezdit dokud dítko neusne a poté jej opatrně přesunout na místo kde spinká. Není to jednoduché ale jako poslední záchrana…