Site Overlay

Dovolená pro milovníky rybaření – kam byste měli vyrazit?

Rybaření je sport, který není pro každého. Ticho, příroda, spousta prostoru, volnost a samozřejmě také adrenalin a štěstí, pokud se vám podaří něco chytit. Také jste tomuto pocitu propadli? Pohled na zeleň a čistou vodní hladinu, ve které se občas mihne rybka, miluje každý. Zažíváte klid na zdravém vzduchu, načež se těšíte krásnému úlovku. To vás zaplavuje hrdostí a pocitem zadostiučinění, které nejdou nahradit žádnou jinou činností.

rybáři

Proč je takovým lákadlem dovolených zrovna rybaření?

Rybářská sezona je na spadnutí. Stejně jako letní sezona dovolených, která k rybaření přímo vybízí. Pokud si ani vy nedokážete představit, že byste měli jet někam, kde nemůžete nahodit prut a posadit se na židličku, hledět na vodní hladinu a oddávat se vlastním myšlenkám, máme pro vás několik míst, kam byste se mohli letos vydat.
Vybírejte si místa k rybaření podle typu vodních ploch

rybolov


1.       Rybníky
2.       Řeky
3.       Jezera
4.       Přehrady
5.       Vodní nádrže
6.       Rybářské revíry


Tady všude se můžete posadit a čekat na úlovek. Dovolené u vody jsou velice oblíbené zvlášť v létě, vy ale máte výhodu, že se vás doporučení hygieniků netýká, neboť    vy nechcete plavat, ale ulovit si večeři. Co všechno můžete chytit v českých luzích a hájích?

krajina


·         Kapry
·         Okouny
·         Líny
·         Candáty
·         Cejny
·         Amury
·         Mníky
·         Štiky
·         Úhoře
·         Sumce


Do jakých míst se pro úlovek vydat?
Tradičně vám každý doporučí jižní Čechy. Nejvíce rybníků a vodních ploch najdete okolo Třeboně. Právě zde najdete nejvíce příležitostí pro rybaření. Pokud jste začátečníci a jde vám hlavně o úlovek, vydejte se sem. Ale pokud máte rádi výzvy nebo jisté soukromí, najděte si i jiné revíry, než jsou jižní Čechy.


–          Rybníky okolo Českých Budějovic
–          Přehrady náležící Vltavské kaskádě
–          Rybníky okolo Jihlavy
–          Vodní nádrže okolo Jindřichova Hradce
–          Rybníky okolo Opavy
–          Vodní nádrže v okolí Třeboně
–          Jihomoravské vodní plochy
–          Slovácké rybníky–          Štěrkovny v okolí Ostravy