Site Overlay

Dětský pokoj snů

Při tvorbě dětského pokoje se vše samozřejmě bude odvíjet od pohlaví budoucího obyvatele. Jestliže se jedná o dívku, používejte převážně jemné pastelové barvy. Pokud připravujete pokoj pro chlapce, volte barvy buď opět jemné či můžete použít sytější barvy, vždy ale maximálně na dvě stěny. Celý pokoj, nesoucí sytou barvu může vyvolávat negativní emoce, bolesti hlavy či očí.

Nábytek je nejvhodnější ten, který nemá špičaté hrany, což by mohlo být pro dítě velmi nebezpečné. Jestliže už máte vybraný nábytek s ostrými hranami, je možné zakoupit kryty právě na tyto rohy poměrně za příznivou cenu. Další vhodný nábytek je např. sedací vak pro děti, barevný obraz nebo kreslený koberec. Postel by měla být dostatečně velká a pohodlná. Volíme kvalitní matrace pro spokojený a klidný spánek.

dívčí poko

Další důležitou součástí každého dětského pokoje jsou hračky. Mezi plyšovými medvídky, panenkami a autíčky, by neměly chybět ani naučné a smysly rozvíjející hry. Pro větší děti můžete pořídit různé kouzelnické sady, sady pro malé chemiky či dětské mikroskopy. Hračky vybírejte v závislosti na věku dítěte. Věk by měl také rozhodovat o velikosti hračky, kdy hračky, které obsahují malé částice, v žádném případě nepořizujte malým dětem.

V dětském pokoji je také zapotřebí zajistit pracovní plochu, kterou děti budou využívat na psaní domácích úkolů, nebo pouze na malování obrázků. Děti by měly mít k dispozici velké množství barevných fixů, pastelek a papírů, aby mohly neustále něco vyrábět.

dětský poko

Zakupte úložné boxy různých velikostí, aby byl úklid hraček snadný a rychlý jak pro vás tak hlavně pro děti. Úložné boxy můžete popsat a děti tak budou vždycky vědět, co patří do jakých úložných boxů a nebudou hračky složitě hledat. Úklid hraček do boxů bude také sloužit k tomu, aby si děti začaly zvykat na povinnosti spojené s úklidem svých hraček.