Site Overlay

Voda a její léčivý dar

Voda je zdroj života, síly a energie našeho organismu. Lidské tělo se skládá z 60% vody, takže není divu, že její dostatečný příjem výrazně ovlivňuje správné fungování i zachování stálosti našeho vnitřního organismu. Bez vody bychom vydrželi jen několik dní, proto je pro nás tak důležitá. Voda má ale navíc i léčivou sílu, proto ji můžete využít k preventivní léčbě nemocí i k odstranění bolesti. Je to totiž jeden z nejlepších přírodních léků na světě.
voda a slunce

Pijte vodu

V poslední době se klade důraz na důležitost dostatečného pití vody, nejlépe neochucené a bez bublinek. Důležité to je pro hydrataci našeho těla a pro udržení zdraví. Pro správný pitný režim byste měli vypít 2-3 litry vody denně. Pokud k tomu přidáte alkohol, kávu či slazené limonády, počítejte spíše s tím, že jsou to velcí nepřátelé pitného režimu, neboť způsobují dehydrataci. Pokud vaše tělo cítí nedostatek tekutin, organismus se vám začne přehřívat, následně dojde k velké únavě, vyčerpání, podráždění, úzkostem i bolestem hlavy. Dostatečný pitný režim je tedy opravdu nevyhnutelný. Křišťálově čistá voda je pro váš organismus zkrátka velkým zázrakem.
kapka vody

Voda léčí tělo i duši

Vodu však nemusíte pouze pít. Její blahodárné účinky pocítíte na duši i na těle, a to v případě, že ji budete využívat nejen vnitřně, ale i zvenčí. K tomu vám bohatě postačí vana plná vody. Koupel vás nejen příjemně osvěží, ale s vodou se zároveň odplaví i všechny starosti. Využít ale můžete i léčivých lázeňských pramenů či perličkových koupelí, které nabízejí lázeňské rezorty.
koupel v moři
Perličky vás navíc příjemně namasírují, což blahodárně působí na nervovou soustavu i krevní oběh, a navíc se vám uvolní všechny svaly. Střídání studené a teplé vody vás zase nastartuje při ztrátě energie, protož vám rozproudí krevní oběh, a navíc si tak zvýšíte svou obrannou schopnost imunitního systému. Koupele, omývání, zábaly i obklady ulevují od mnoha potíží a mnohé doslova léčí. Proto se nebojte využívat vodu jako léčebný prostředek každý den.