Site Overlay

Tlapkovod – služba na Liberecku i pro vaše zvířecí mazlíčky

Uvažujete už delší dobu o pořízení si nějakého zvířecího kamaráda – pejska, kočky nebo králíka, morčete či ptáčka zpěváčka? Možná vám při vašem rozhodování pomůže i služba, která vznikla na Liberecku – příznačně nazvaná Tlapkovod. Jedná se o zkušený personál – tým lidí, kteří vám s vaším psem nebo jinými domácími mazlíčky rádi vypomohou. Především tedy v době, kdy vy sami pro časové vytížení v práci nebo i z jiných důvodů se nebudete moci o své zvířátko starat, například svého psa pravidelně venčit.

pes a kočka

Dále služba nabízí obstarání vašeho mazlíčka během dní dovolené. Chystáte se na dovolenou, chcete odjet na prodloužený víkend do míst, kde není povolený pobyt se zvířaty? Nemohou vám s hlídáním pomoci rodiče nebo kamarádi? Stačí jen napsat na e-mailovou adresu spolku Tlapkovod, kterou najdete na jejich webových stránkách nebo na Facebooku či Instagramu a vše potřebné domluvíte. Případně se můžete dohodnout i telefonicky. Velkou výhodou proti psím a kočičím hotelům je v tom, že služba Tlapkovod vám je k dispozici i během všedních dní, tedy si váš pejsek či jiný domácí mazlíček na konkrétní osobu z týmu Tlapkovodu má možnost postupně zvykat a seznámit v době již před vaším odjezdem.

zakrslý králík

Nebude to pak například pro pejska stres z neznámého místa a nového člověka. Tlapkovod se stane tak trochu přítelem vaší rodiny, a tedy si vaši dovolenou nebo jakékoliv další odloučení i z jiného důvodu užijete bez obav a starostí. Možné je také domluvení si posílání fotek, případně videí a krátkých zpráv pro informaci, jak je o vaše zvířátko postaráno. Vaši spokojenost nebo i nějaké připomínky, náměty pak můžete napsat na webové stránky Tlapkovodu jako recenzi pro další případné zájemce o výpomoc. Tato služba je určitě velkým přínosem a dobrou inspirací pro vznik dalších takových spolků i v jiných městech.