Site Overlay

Péče o tenisovou raketu je důležitá i pro vaši hru – Co je důležité a co si musíte pohlídat?

Máte tenisovou raketu a chcete, aby vám co nejdéle vydržela? Pak se o ni musíte, stejně jako o cokoliv jiného, dobře starat. Na co dbát a dávat pozor?

Péče o tenisovou raketu je důležitá i pro vaši hru – Co je důležité a co si musíte pohlídat?

Rádi hrajete tenis? Pak máte jistě i kvalitní tenisovou raketu, se kterou se vám dobře hraje. Jenže s raketou se vám nebude hrát moc dlouho dobře, pokud jí nebudete věnovat patřičnou péči. Všechny věci se opotřebovávají, a pokud jim nevěnujeme péči, ztrácí tyhle své schopnosti, které měly na začátku. Jak moc je důležité se starat o tenisovou raketu? Je to velmi důležité a možná důležitější, než si vůbec myslíte. Co je tedy potřeba dělat, aby raketa byla stále jako nová a pomohla vám co nejlépe hrát dobrý tenis?

hráč tenisu

Zacházejte s ní velmi opatrně

Patříte k těm impulzivním hráčům, co se umí na kurtu i pořádně rozčílit? No, i když dáváte do své hry emoce, pozor na to, abyste se nenechali unést příliš a s raketou nikdy ale opravdu nikdy neházejte o zem. Tím byste ji mohli zničit, a i když to dělají i některé tenisové hvězdy, vy si z nich skutečně příklad raději neberte. Tedy v tomto případě. Raketa totiž může snadno prasknout. Popraskat ale raketa může i díky nevhodným teplotám. Ničit ji může chlad ale i příliš velké vedro. I z tohoto důvodu byste měli mít na svou raketu vhodnou pouzdro, v tom ji noste a také skladujte doma.

tenisová raketa

Raketa zase jako nová

Důležité je i pravidelné měnění výpletu rakety nebo výměna omotávky. Obojí má totiž vliv na vaši hru. Vyplétání raket https://www.sportoaza.cz/vypletani-raket/ se provádí individuálně, ono totiž hodně záleží na kvalitě původního výpletu, na tom, kdo ji vyplétal ale i na tom, jak často chodíte s raketou na kurty a hrajete. Pokud jste vyloženě rekreačními hráči, postačí vyměnit výplet dvakrát do roka, pokud ale hrajete několikrát týdně, je lepší provést tuto výměnu každé dva měsíce raději znovu.

Stejná pravidla nebo dost podobná platí i pro omotávky. Samozřejmě, že se při hře potí ruce, to není příjemné a může to znehodnotit vaši hru. Navíc dobrá omotávka vám usnadní držení rakety, tím se zase méně namáhají ruce a mnohem lépe se hra hraje.

Nezapomeňte, že je to právě raketa, která vám pomáhá v tom, abyste hráli dobře.