Site Overlay

Nový projekt Realu Madrid

První velkým impulzem byl návrat Zinedina Zidana na lavičku. Ačkoliv ani on s týmem v závěru sezony nepředvedl žádný zázrak, je to trenér, který prostředí dokonale zná a hlavně který s Realem zaznamenal nebývalé úspěchy. To však byl jen začátek. Real Madrid se totiž začal činit i na přestupovém trhu. 
Fabio Coentrao
Prvním velkým podpisem byl přestup nejlepšího obránce portugalské ligy, Edera Militaa. Ten v dresu Porta předváděl velice kvalitní výkony. Kromě postu stopera dokáže zahrát i jako pravý bek a tato univerzalita se při častých zraněních Caravajala může hodit. Militao je na obránce celkem dobře technicky vybavený a velice rád podporuje útoku. Jako dlouhodobá náhrada za Ramose se může vyplatit a v tandemu s Varanem můžou potenciálně vytvořit jednu z nejzajímavějších stoperských dvojic v Evropě. Real Madrid za brazilského stopera vysázel 50 milionů eur. 
Velký problém v posledním ročníku byla ofenziva, čehož si Bílý balet byl vědom. Karim Benzema měl sice poměrně povedenou sezonu, ale s Ronaldem odešlo zhruba 50 jistých gólů, což se nahrazuje těžko. Jedním z hráčů, kteří se budou příští rok starat o produktivitu je Luka Jovič. Ten zažil skvělou sezonu ve Frankfurtu. V Bundeslize dal 17 gólů a dalších 10 přidal v Evropské lize, což je na jednadvacetiletého hráče velice dobrá vizitka. Jovič je rychlý, technický a neměl by mít problém se španělskou La Ligou. Real Madrid neváhal do Německa za tohoto srbského reprezentanta poslat 60 milionů eur. 
vlajka real madrid
Po podepsání Joviče však přišla největší přestupová bomba tohoto léta. Z Chelsea přišel jeden z nejlepších hráčů světa, Eden Hazard. A to je teprve pořádná náhrada za zmíněného Ronalda. Ačkoliv není tak gólový, jako Cristiano Ronaldo, vynahrazuje to na kreativitě. K 21 brankám letos přidal 17 asistencí a byl jedním z nejlepších hráčů letošního ročníku Premier League. Hazardův odchod byl nevyhnutelný. Všichni věděli, že londýnský klub dávno přerostl a on si zase dobře uvědomoval, že pokud se chce opravdu dostat na absolutní vrchol světového fotbalu, musí se přesunout. Navíc příští léto by mu končila smlouva, takže Chelsea dobře věděla, že by odešel zdarma. Takhle za Hazarda dostala velice slušných 100 milionů eur a Hazard se tak stal šestým nejdražším hráčem historie.