Site Overlay

Lovecký nůž do přírody

Ano, tou věcí je kvalitní a pevný nůž, označován jako lovecký. Nemusí ho tedy vlastnit jen člověk, který má rád výlety do přírody. Může to být i pracovní nůž pro lovce nebo myslivce. Asi si lze těžko představit, že by vykonávali svou činnost bez nože, který jim doplňuje jejich výstroj. Je vlastně rozdíl mezi lovcem a myslivcem, není to jedno a totéž? Lovec střílí zvěř, na kterou má povolení a myslivec se o zvěř stará a provádí odstřel škodné. Stejné u nich je, že oba potřebují kvalitní lovecký nůž.
Zavírací lovecký nůž
Ale nejen to, nože lovecké jsou dobrým a užitečným pomocníkem také pro výlety do přírody. Využijete ho při přípravě jídla, které můžete nakrájet, nebo na povoleném místě si můžete udělat oheň, pomocí naštípání tímto nožem třísek. A máte možnost opéct párky, když dřevěné vidličky na ně opět získáte díky noži. Jste na delším výletě, potřebujete v přírodě přespat? Tento pomocník vám pomůže při vybudování přístřešku z větví. Už je dávno pryč doba, kdy jsme si mohli vybrat dobrý nůž jen z nabídky jedné firmy, nyní je nabídka tak široká, že si vybere opravdu každý. Záleží jen si vybrat podle vlastního uvážení. Zaměřit se můžete na délku čepele, její tvar, na materiál rukojeti, na to zda bude nůž pevný, nebo zavírací, také na to, zda bude mít další želízka.
Lovecký nůž tanto
Ta mohou být různá, otvíráky na konzervy, na víno, na láhve s korunkovými uzávěry, dále pilky, šídla. Také pouzdra jsou rozdílná, pouzdro musí být hlavně u pevného loveckého nože. Mimo civilizaci nikomu nebude vadit, že máte nůž na opasku, ale ve městě je lepší ho mít v batohu. Proto to pouzdro. Materiál čepele těchto nožů je také různý, ale všechny splňují jednu podmínku, jsou z nerezavějící oceli. U rukojetí jsou v dnešní době využívány různé materiály, které mohou nůž učinit velmi pěkným a hodnotným. Jsou to například rukojeti z paroží, z buvolího rohu, z exotického dřeva, ale i z různých plastů.