Site Overlay

Káva a její benefity

Pochází z plodů kávovníku, je typická svou aromatickou vůní a černou barvou. Často se jedná o směsi různých kávovníků, které se pěstují v nadmořských výškách až 2 700 metrů nad mořem. Nejznámějšími druhy jsou arabika nebo robusta. Jistě víte, že nejčastěji kávovník pěstují v Brazílii, Kolumbii nebo Indonésii. Existuje už mnoho druhů káv v horké, či ledové podobě. Alespoň si každý přijde na své.

latte káva

Lepší nálada

Šálek našeho oblíbeného nápoje nám dodává pocit pohody a klidu. Většinou to v nás evokuje příjemnou atmosféru. Když se scházíme s přáteli nebo když si chceme odpočinout po obědě, tak většinou volíme právě kávu.

Zdravotní plusy

Jeden šálek tohoto skvělého nápoje může pomoci i zdravotně. A to tak, že snižuje riziko onemocnění srdce. Dalším plusem je ten, že kofein chrání játra. Lidé, kteří přijímají pravidelnou dávku kofeinu, mají játra v lepší kondici než ti, kteří jej nepožívají. Brání také rakovině a jiným onemocněním, jako je cukrovka druhého typu nebo Parkinsonova nemoc.
zrnka kávy

Cítíte se lépe

Díky kafíčku se můžeme cítit nabitě, plní energie. Můžeme stihnout více věcí, a to všechno se skvělou náladou. Někdo bez ní dokonce nemůže vstát a normálně fungovat. Někteří lidé ji používají jako „nakopávač“ před svou hodinkou ve fitness nebo jiném sportovním vytížení. Je totiž zjištěno, že zvyšuje výkonnost. S energetickými nápoji pomáhají při větší výdrži a pozornosti, proto již na každé benzínce objevíte minimálně automat, který Vám alespoň při řízení zajistí, že neusnete za volantem.

Co jste možná netušili, tak kafíčko obsahuje mnoho vitamínů, například vitamíny ze spektra B nebo minerály, jako mangan, selen a další.

Tip pro Vás:

Nezapomínejte, že při pití Vašeho oblíbeného kafé musíte myslet na doplňování tekutin, protože dehydratuje. Říká se, že jeden šálek vyrovnáte jednou skleničkou vodou navíc.

Dávejte si také pozor na to, kolik šálků denně vypijete. Všeho moc škodí!