Site Overlay

I mimo virtuální prostor existují hry

Ne každý, kdo hraje počítačové hry, musí automaticky rezignovat na ty, které se odehrávají v reálném světě. Některé jsou navíc velice dobré a zajímavé.

I mimo virtuální prostor existují hry

Pokud by se měla ve zkratce definovat dnešní době, asi by to byla doba internetová. Lidé používají celosvětovou síť více než kdykoliv předtím. Nejenže si tak vyhledávají rozličné informace, ale internet slouží i k práci, komunikaci a samozřejmě i hraní počítačových her. Obecně hraní her je nejoblíbenější zálibou nejen dětí, ale i dnešních třicátníků, kteří už vyrůstali alespoň z části v době počítačů. Není tak divu, že valná část z nich své volné chvíle tráví primárně před zářící obrazovkou monitoru. A to samozřejmě úplně správné.

Tajemná žena

Tedy, než že by neměl člověk právo trávit volný čas, jak chce, ale možností je daleko více, a ne všechny se odehrávají na obrazovkách monitorů. Velmi dobrým příkladem je třeba escape game Enigmaescape.cz, která je populární nejen v naší české kotlině, ale hlavně v cizině. Kdo se chce pobavit, ten by to měl alespoň jednou vyzkoušet.

Základem této hry je dostat se v rámci časového limitu z místnosti, což se může zdát jako hračka, ale není dovoleno žádné násilí. Vypáčením nebo snad vykopnutím dveří se ven nikdo nedostanu. Navíc se jedná pouze o symbolické uzamčení, jelikož nikdo nikoho násilím v pokoji držet nebude. Základ hry je tedy jasný. Dostat se pryč. Toho se dá docílit jen jediným možný způsobem, vyluštěním všech hádanek a indicií a rozluštěním veškerých záhad. Vzhledem k tomu, že to může být na dlouhé lokte, jen dobré hrát to ve větším počtu.

Záhadný les

Víc hlav víc ví

Samozřejmě, že za jistých okolností je možné vše vyřešit v jednom člověku, ale mnohem lepší je založit si skupinu obdobně smýšlejících lidí, kteří mají rádi intelektuální hrátky a zároveň mají v oblibě i luštění záhad či alespoň četbu o takovýchto jevech. S takovou partou může být hra možná až příliš lehká a tudíž rychlá, ale to automaticky neznamená, že by nemohla být i zábavná. Většinou ale i sebelepší hráči stráví v místnosti několik desítek minut, takže o nějaké bleskovce nemůže být vůbec řeč.