Site Overlay

Doba před a po pandemii.

Jak jistě všichni víte, když se na jaře roku 2019 objevili první případy koronaviru a vláda přišla s novými zákazy a podobně. Všichni se začali bát, co se stane a co je v budoucnu ještě čeká. A to především osoby starší 60 let, tyto osoby si především myslely, že přichází další válka a někteří dokonce tvrdili, že se jedná o konec světa.

Pandemii je nekonečná

Ale jak jistě všichni víte tyto „předpovědi“ se naštěstí nenaplnili. A vše se dalo jakýsi způsobem přežít. Jedna polovina lidí si pohoršila a přišla o práci a ta druhá naopak o práci nepřišla a udržela si ji už jenom díky státním podporám zaměstnanosti. A v některých případech se můžeme setkat i s rodinami, které jsou na tom o hodně lépe než v dobách před samotnou pandemií. A díky těmto případům polovina mladistvých začala věřit, že se v budoucnu budeme mít ještě lépe než kdy předtím.

Jenže opak je však pravdou lidé se sice mají dobře alespoň v rámci možností, ale i přes to všechno dobré se stále najdou ti, kteří jsou bez práce a mají se spíše hůře. A i když se příjmy zvedají, zvedají se i ceny v obchodech, a tudíž jsou na tom lidé vlastně úplně stejně. A také na tom jsou velice bídně veškeré veřejné rozpočty. A jak už bylo řečeno výše jak veřejné rozpočty, tak i lidé s nízkými příjmy na to jsou velice bídně. A příjmy klesly především osobám pracujícím v restauracích či hospodách a podobně.

Vláda ČR

Takže lidí si sice nežijí špatně, ale určitě se nikomu z nás nelíbí, v jaké momentální situaci se nachází ekonomika našeho státu, tedy České republiky. A pouhých 31% našich občanů tvrdí, že naše republika je v dobré ekonomické situaci i přes to, že vědí, že opak je pravdou. A jak jste si mohli povšimnout, mnozí lidé o situaci v naší republice říkají slova, které by slušný člověk z pusy nevypustil a bohužel mají pravdu.

Takže jak jistě víte lidé si v dnešní době přijdou jako u chytré horákyně Hypoteka bez registru.