Site Overlay

Pottermore: více z Bradavic a světa Harryho Pottera

            Já osobně jsem si tuto stránku hned od začátku zamiloval. Před několika lety byla na internet vypuštěna její beta verze, která měla sice mouchy, ale i tak jsem byl šťastný, že sága z mého dětství pokračuje dál. Zpočátku zde byl celý knižní příběh v obrázcích, na kterých jste mohli hledat skryté předměty. Ke každému obrázku byl doplňující příběh a vysvětlivka k několika informacím z knihy. Tento příběh byl ale později vyměněn za zajímavější aktivity.
chodba katedrály
            Na tuto webovou stránku přibylo mnoho nových funkcí, které vás přímo vtáhnou do celého děje knih. Vše započalo krátkým testem, který vás rozdělil do kolejí (Nebelvír, Mrzimor, Havraspár nebo Zmijozel). Ale tento test byl úplně jiný jak ty na internetu. Tady si člověk opravdu nemohl vybrat odpovědi dle toho, zda chtěl být ve Zmijozelu, nebo ne. Otázky tu byly opravdu složité a vypovídaly o vaší osobnosti.
            Podobný test vás čekal při výběru hůlky. Museli jste odpovědět na několik otázek, projít si různými úkoly a hledat i svá oblíbená zvířata. Pak se objevila vaše nová hůlka. Moc se mi líbil nápad, že hůlky jsou jiné než ty ve filmu, jsou více originální. U své hůlky můžete zjistit její délku, pružnost či její jádro.
            Další test na této stránce je opravdu zajímavý. Díky němu zjistíte svého patrona. Při tomto testu musíte mít prázdnou mysl a rychle se rozhodovat, protože jinak výsledky nebudou správné. Celý tento proces je doprovázen tajemnou hudbou a specifickou grafikou.
les pod hradem
            Také se zde můžete dozvědět mnoho informací o vedlejších postavách, kterým v příběhu nebyla věnována tak velká pozornost.
            Tato webová stránka má dokonce i svůj vlastní Harry Potter fan-shop, ve kterém si můžete objednat různé předměty s motivem Harryho Pottera. Nedávno byly do něj přidány repliky hůlek Albuse Pottera a Scorpia Malfoye, dvou hlavních postav z divadelní hry Harry Potter a Prokleté dítě.
            Tuto stránku vřele doporučuji, pokud se chcete ponořit ještě hlouběji do světa čar a kouzel.