Site Overlay

Malý, ale šikovný


Před 20 lety jsme si koupili na předváděčce kuchyňský robot Ronic 25. Byla to náhoda, že jsme zrovna nějaký potřebovali a nikdy jsme nelitovali.
Robot, který nezabere moc místa, máme stále na kuchyňské lince. Jedním nožem umíchá i to nejmenší množství, jako třeba játrové knedlíčky z 1 kuřecích jater, protože to umožňuje nakloněná základna. Robot udělá strouhanku z měkkého rohlíku, rozemele ořechy, naseká cibuli i česnek.
míchací zařízení
Neuvěřitelně rychle zpracuje linecké nebo jiné, třeba i kynuté těsto. Stačí, když do mísy nasypeme všechny ingredience a nakrájíme tvrdé máslo přímo z ledničky. Během necelé minuty máme hotové těsto, které můžeme ihned použít k výrobě cukroví nebo nechat vykynout. Robot je taky výborný na pomazánky, mletá masa a teď v něm mícháme těsto na celozrnný chléb. Vynikající je také zmrzlina udělaná z nakrájeného zmrzlého ovoce a šlehačky. A to také zvládne jen ten jeden nůž.

Podle časopisu Test z roku 2000 tento robot za ty peníze nestojí.
červené zelí
„Prý má horší bezpečnostní systém, vysokou hlučnost a k přípravě těst jen jeden nůž a ke strouhání jen jedno struhadlo a jednu rychlost otáček. Navíc má malou nádobu“. Při předvádění nás upozorňovali, že právě nakloněná rovina je vhodná pro menší dávky. Za ty roky, co tento robot využíváme, jím prošla už nějaká ta tunazeleniny, ovoce a dalších potravin, které jsme krouhali na pásky nebo plátky, tenké nebo hrubé, na hranolky nebo dále mixovali. Celá úroda z naší zahrady se vždy pomocí tohoto robota zužitkovala. Tak jako před 20 lety jsme jako dárek dostali odšťavňovač, tak je součástí balení i dnes.
italská kuchyně
Technické parametry a vybavení
·         výkonný elektromotor 700W, 3200 otáček za minutu
·         pulsní chod
·         mísa o objemu 2 litry (na cca 1,2kg těsta)
·         multifunkční nůž (patent Ronicu)
·         šlehací kotouč
·         kotouč na hranolky
·         kotouč pro jemné strouhání + krouhací nůž hrubý
·         kotouč pro hrubé strouhání + krouhací nůž jemný
·         odstředivý odšťavňovač
Navíc jsou k dostání i náhradní díly, které vám obratem budou zaslány. Před dvěma lety jsme vyměnili mísu, kvůli opotřebení a robota používáme dál.