Site Overlay

Bio proteiny

Proteiny neboli bílkoviny jsou základním stavebním prvkem lidského těla, bez nichž se náš organismus prostě neobejde. Neukládají se do zásoby, proto je třeba je pravidelně doplňovat prostřednictvím stravy. Oblíbené jsou především u sportovců, protože napomáhají při tvorbě svalové hmoty. Nepostradatelné jsou také pro lidi, kteří se snaží zhubnout.

kuličky hrachu + lusky

Jak již bylo řečeno, pro lidské tělo se jedná o látku velmi důležitou. Proč? Zde je hned několik důvodů:

  • Výživa a růst svalů,
  • výživa šlach, kůže a kostí,
  • urychlení regenerace,
  • podpora tvorby svalové hmoty,
  • podpora svalů při zátěži,
  • spalování tuků a snižování nadváhy.

Jsou dva druhy bílkovin – živočišné a rostlinné. Největší obsah živočišných je obsažen v libovém mase (kuřecím, hovězím, králičím, zvěřině,…), rybách, kvalitní šunce, vejcích (především v bílcích), sýrech a tvarohu. Rostlinné jsou pak v luštěninách, mandlích, máku, sezamových semínkách, výrobkům ze sóje a dalších. Možná za třetí druh by se dali považovat „práškové“ doplňky stravy.
Organic bio protein lze sehnat také na internetovém obchodu nakliceno.cz. Z pestré nabídky zkuste například tyto druhy, všechny jsou BIO:

  1. Hrachový

Tento druh se vyrábí ze semen žlutého hrachu, který se pěstuje dle zásad ekologického zemědělství. Obsahuje přes 80 % kvalitní rostlinné bílkoviny, takže je velmi vhodným doplňkem stravy pro sportovce, vegetariány i vegany.

  1. Konopný

Tento se získává ze semen konopí (Cannabis sativa) taktéž vyprodukovaných ekologickým zemědělstvím. Neobsahuje psychoaktivní látku THC. Podíl kvalitní bílkoviny je zde 50 %, je vhodný pro sportovce, vegetariány i vegany.

rostliny konopí

  1. Mungový

Dle pravidel ekologického zemědělství se získávají také fazole mungo, z nichž se vyrábí další druh. Obsahuje přes 70 % kvalitní bílkoviny, hodí se pro sportovce, vegetariány i vegany.
Všechny tyto bílkoviny se v množství asi 25 g rozmíchají ve sklenici oblíbeného nápoje či v jogurtu, smoothie, koktejlu, kaši nebo třeba müsli.